11225414_10201217189148483_6799546951867710062_o
Twoje kryptowaluty są tak bezpieczne, jak Twoja wiedza o zagrożeniach w Internecie. Im więcej wiesz i więcej metod ochrony stosujesz – tym trudniej jest Cię okraść. Aby skutecznie chronić swoje pieniądze i kryptowalutę w Internecie, musisz poznać metody działania cyberprzestępców. Dopiero wiedza i zrozumienie sposóbów ich działania, pozwoli Ci na skuteczne dbanie o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, kryptowalut czy ważnych danych. 
W szkoleniu pokazujemy zarówno metody stosowane przez hakerów, pokazujemy „na żywo” najpopularniejsze typy ataków hakerskich oraz pokazujemy jak się przed nimi zabezpieczyć. A wszystko po to, abyś lepiej zrozumiał ciemną stronę Internetu. 
W 2015 r. szef FBI na jednej z konferencji zakomunikował światu: „Coroczne zyski przestępców z kradzieży w Internetcie zrównały się z zyskami z narkobiznesu!”. 
Czas abyś zrozumiał, że Internet to nie tylko platformy społecznościowe, informacje i rozrywka – poznaj mroczną część Internetu, w której tworzone są metody potrzebne do kradzieży Twoich kryptowalut, Twoich  pieniędzy z internetowych banków czy wymuszenia na Tobie okupu. 
Nie daj się okraść – uprzedź złodzei i zabezpiecz się przed ich działaniem!

KRZYSZTOF SURGUT

Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, z doświadczenia pasjonat nowych technologii teleinformatycznych oraz technologii IT. 
Były pracownik departamentów planowania i budowy sieci takich operatorów jak DIALOG czy obecne HAWE Telekom. 
Twórca pierwszego, bezpiecznego telefonu GSM dla przedszkolaków – projekt fonek.pl, który przemienił się w projekt aQooQoo. 
Manager z praktycznym i wieloletnim doświadczeniem w budowie profesjonalnych DataCenter, zaawansowanych sieci teleinformatycznych czy rozbudowanych systemów IT. 
Pomysłodawca i współtwórca Scrubbing Center, wykorzystywanego do detekcji ataków na serwisy internetowe (sklepy internetowe, strony WWW, bazy danych) w jednym z profesjonalnych DataCenter w Polsce.
Od 20 lat zajmuję się prowadzeniem dużych projektów telekomunikacyjnych i informatycznych.
 
Miałem okazję brać aktywny udział w tworzeniu ogólnopolskich sieci telekomunikacyjnych, pozwalających na masowy dostęp do Internetu. Tym samym poznałem różnorodne i zaawansowane metody dostępu do Internetu. 
Co istotne, mój początek kariery zawodowej pokrywa się ze startem cyfryzacji telekomunikacji w Polsce. Dzięki temu mogłem ewoluwać wraz z technologiami, które wkraczały na polski rynek i do polskich biur, domów czy mieszkań.
Dzisiaj nie mają przede mną mnie tajemnic informatyczne technologie przewodowe, światłowodowe, bezprzewodowe czy satelitarne, dzięki którym każdy z nas może połączyć się z Internetem czy innymi urządzeniami IT, a także pobierać dane czy oglądać świat oddalony o tysiące kilometrów. 
Wraz z poznawaniem technologii musiałem poznać także metody ataków stosowane przez hakerów oraz metody i narzędzia do wykrywania takich ataków, a także metody i techniki zabezpieczeń jakie stosują operatorzy telekomunikacyjni oraz jakie mogą stosować firmy.
 
Pierwszy kontakt z bezpieczeństwem IT miałem na studiach. Był to czas, gdy w Polsce nie było jeszcze sieci GSM, dostęp do Internetu uzyskiwano wdzwaniając się po zwykłej linii telefonicznej, a na komputery wkraczał … Windows 95. 
Tematem mojej pracy magisterskiej było oprogramowanie do transmisji danych w kanale D, w telekomunikacyjnych sieciach ISDN. 
ISDN to była pierwsza cyfrowa, masowo dostępna sieć telekomunikacyjna, która pozwalała na cyfrowe łącze do Internetu. 
Co ciekawe transmisja danych w kanale D, w Polsce, nie była taryfikowana.  
Dzięki mojemu programowi możliwe było bezpłatne przesyłanie plików danych pomiędzy dwoma komputerami z wykorzystaniem sieci ISDN. A wszystko było w czasach, gdy za minutę dostępu do Internetu operatorzy telekomunikacyjni pobierali sowite opłaty. 
To był mój pierwszy pomysł na obejście zabezpieczeń operatorów telekomunikacyjnych i umożliwienie bezpłatnego przesyłania danych pomiędzy dwoma komputerami, podłączonymi do ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej. 
Potem szczególnie interesowałem się sposobami na obejście zabezpieczeń stosowanych przez centrale telekomunikacyjne, ale to moje zaintersowanie było już bardziej zawodowe, ponieważ pracowałem wtedy u ogólnopolskiego operatora telekomunikacyjnego, gdzie zajmowałem się między innymi budowaniem, nowoczesnych, cyfrowych central telekomunikacyjnych. Tak zaczęła się moja przygoda z sieciami telekomunikacyjnymi, Internetem i bezpieczeństwem informacji.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?

 • Zrozumiesz dlaczego kryptowaluty są lepiej zabezpieczone przed fałszerstwem niż klasyczne bankonty,
 • Opowiem, czym różnią się portfele kryptowalut, a tym samym będziesz lepiej wiedział który portfel będzie najlepszy dla Ciebie,
 • Dowiesz się jak działają współcześni cyberprzestępcy i w jaki sposób mogą skraść Twoje pieniądze (czy to z banku czy to kryptowaluty),
 • Poznasz najpopularniejsze metody kradzieży Twoich kryptowalut oraz zrozumiesz na czym polegają ataki na giełdy kryptowalutowe,
 • Poznasz metody łatwego zapamiętywania skomplikowanych haseł czy kodów PIN - metody wykorzystujące Twoje obecne zdolności i umiejętnosci (metody zarówno dla umysłów ścisłych jak i dla humanistów),
 • Nauczysz się jak chronić dostęp do własnego komputera czy smartfonu - zagrożenia dla Twoich pieniędzy to nie tylko Internet!
 • Pokażę Ci jak działa najpopularniejszy i jak dotąd najbardziej skuteczny atak phishingowy, a także jak się przed nich chronić,  
 • Dowiesz się dlaczego sieci WiFi są niebezpieczne dla Ciebie, Twoich danych oraz Twoich pieniędzy i kryptowalut, a także pokażę Ci jak się przed tym zabezpieczyć w praktyce,
 • Pokażę Ci jak zabezpieczyć dane na Twoim komputerze przed przejęciem, a także jak ochronić te dane w przypadku zgubienia lub kradzieży komputera czy smartfonu,
 • Pokażę w praktyce jak wygląda popularny w ostatnich latach atak ransomware, a wtedy zrozumiesz dlaczego kopia Twoich danych jest tak ważna,
 • Dowiesz się jak przestępcy mogą wykorzystać Twoje konto na mediach społecznościowych, aby nielegalnie zarobić pieniądze oraz jakie możesz mieć potem kłopoty z urzędem skarbowym,
 • W komplecie otrzymasz także wiele ciekawych informacji, statystyk i dowiesz się skąd cyberprzestępcy czerpią wiedzę o Tobie i Twoich urządzeniach (komputerach, tabletach i smartfonach), 
 • Opowiadam także, bardzo przystępnym językiem, o skomplikowanych metodach ochrony komunikacji w Internecie - dowiesz się co to  jest klucz prywatny i publiczny oraz jak szyfruje się komunikację w Internecie, aby hakerzy nie mogli jej przechwycić,
 • W specjalnych dodatkach znajdziesz szczegółowe szkolenia, w których krok po kroku prezentuję jak zainstalować i skonfigurować konkretne programy i narzędzia, aby być bezpiecznym w Internecie.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie w zakresie merytorycznym przygotowane zotało dla zwykłych użytkowników Internetu. Osób, które korzystają z dobrodziejstw Internetu, jednak nie posiadają wiedzy o zagrożeniach, które Internet niesie ze sobą. 
Sposób prezentowania zawiłych technologii informatycznych został dostosowany do wiedzy i umiejętności przeciętnego Polaka. Nie trzeba być ekspertem czy nawet zaawansowanym użytkowinikiem Internetu, aby zrozumieć o czym jest to szkolenie.
Szkoleniem powinny zainteresować się osoby, które chcą poznać zagrożenia oraz nauczyć się metod przeciwdziałania. Przez tysiące lat gatunek ludzki był przygotowywany i uczony reagowania na zagrożenia w świecie rzeczywistym. Tym samym nasze organizmy mają setki odruchów, które chronią nas przed zagrożeniami realnego świata. Problem w tym, że Internet w praktyce nie ma nawet 1000 dni, więc ludzkie umysły nie posiadają żadnych, wbudowanych, czy naturalnie przekazanych odruchów obronnych w zakresie zagrożeń z cyfrowego świata. A to oznacza, że musimy najpierw poznać zagrożenie, nauczyć się go i zrozumieć, a dopiero po tej lekcji możemy stosować metody i narzędzia, które będą nas chronić przed „ciemną stroną” Internetu.
To szkolenie ma za zadanie uświadomić skąd pochodzi zagrożenie, jakich metod używają cyberprzestępcy i jak się przed tym wszystkich chronić.
Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do pasjonatów kryptowalut, osób które planują aktywnie wykorzystywać kryptowaluty w swoim życiu codziennym. 
Jednocześnie osoby, które znają kryptowaluty znajdą tutaj wiele rad i wskazówek w zakresie bezpieczeństwa ich portfeli kryptowalutowych.
Szkolenie ma za zadanie ukazać im wszelkie zagrożenia, związane z ich bezpieczeństwem oraz z bezpieczeństwem ich kryptowalut czy pieniędzy w internetowych bankach. 
Szkolenie pozwala także początkującym zrozumieć czym różnią się kryptowaluty od zwyklych pieniedzy, skąd biorą się kryptowaluty i w jaki sposób ustalana jest ich wartość. 
Ponadto, początkujący użytkownicy kryptowalut znajdą tutaj wiele cennych informacji w zakresie różnych portfeli kryptowalut, poznają ich zalety i wady. A dodatko uzyskają pełny przegląd w zakresie bezpieczeństwa ich protfeli i zgromadzonych na nich kryptowalut.
Do zrozumienia przedstawionych zagadnień nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza czy umiejętności, więc odbiorcą mogą być zarówno pasjonaci IT, ale także ekonomiści, księgowi, humaniści czy ludzie zajmujący się kulturą lub sztuką. Język i sposób prezentowania zagadnień został tak dobrany, aby umożliwić każdemu zrozumienie zawiłości cyfrowego świata oraz nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności ochrony swoich kryptowalut i pieniędzy w Internecie.  

http://www.instytutkryptografii.pl